Naše iniciativa

Spojujeme podnikatele, kteří věří na čisté podnikání a chtějí svým připojením se tento svůj etický přístup veřejně deklarovat.

Koncem roku 2010 založila skupina podnikatelů občanské sdružení Podnikáme bez korupce. Tato iniciativa se zrodila na akci Fórum majitelů, pořádané Terezou Kalinovou a Martinem Dokoupilem (Blue Strategy). Smyslem této akce bylo setkání a propojení podnikatelů se společnými zájmy a vzájemná pomoc ve společných tématech. Akce se nesla v duchu vědomého byznysu a byla vedena metodou open space - tj. samoregulace témat, se kterými se skupina chce zabývat. A právě open space a samoregulace jsou principy, na nichž stojí i naše iniciativa.

Idea

Hlavní nosnou myšlenkou sdružení je volné šíření idey Podnikáme bez korupce, a to především samošiřitelnou formou. Kromě zavedení této značky podporujeme a organizujeme aktivity, které mohou ztížit korupční jednání.

Financování

Sdružení je financováno zčásti členskými příspěvky a zčásti dobrovolnými příspěvky sympatizantů, zveřejněné formou transparentního účtu.

Powered by EasyWeby.cz 2019